CS7-22E-480 Sprecher + Schuh Power Relays
CS7-22E-480 on Advantage Electric Supply
Sprecher + Schuh
Part#:CS7-22E-480
Alt. Part#:22-341-113-35
Manufacturer:Sprecher + Schuh
Category:Power Relays
Product Lifecycle:Active
Product description
Sprecher + Schuh CS7-22E-480 - CS7 Control Relay 4-Pole, 2NO 2NC, 440V 50Hz / 480V 60Hz AC
Product Details
  • Number of Poles
    4 Pole
  • Weight
    381 g
  • Approvals
    cUL, CE
  • UL Certification
    YES
  • CE Certification
    YES
  • Coil Voltage
    440V / 480 VAC
  • Function
    Control Relay
  • Contacts
    2NO 2NC
  • Series
    CS7
Product condition
New Factory Sealed
CS7-22E-480 Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-22E-480 Sprecher + Schuh
Your price can be lower.
Log in or Create account to check your discount
Backordered – place your order now, and we’ll take care of the rest
Select Qty:
Your order is guaranteed – we’ll keep you updated on delivery timelines
About the manufacturer
Sprecher + Schuh
Recently viewed products
Relevant products
FAQ
What is the price of CS7-22E-480?
Out if stock but available for backorder.