CS7-31E-24Z Sprecher + Schuh Power Relays
CS7-31E-24Z on Advantage Electric Supply
Sprecher + Schuh
Part#:CS7-31E-24Z
Alt. Part#:22-341-107-44
Manufacturer:Sprecher + Schuh
Category:Power Relays
Product Lifecycle:Active
Product description
Sprecher + Schuh CS7-31E-24Z - CS7 Control Relay 4-Pole, 3NO 1NC, 24V 50/60Hz AC
Product Details
  • Number of Poles
    4 Pole
  • Weight
    380 g
  • Approvals
    cUL, CE
  • UL Certification
    YES
  • CE Certification
    YES
  • Coil Voltage
    24 VAC
  • Function
    Control Relay
  • Contacts
    3NO 1NC
  • Series
    CS7
Product condition
New Factory Sealed
CS7-31E-24Z Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-31E-24Z Sprecher + Schuh
Your price can be lower.
Log in or Create account to check your discount
Backordered – place your order now, and we’ll take care of the rest
Select Qty:
Your order is guaranteed – we’ll keep you updated on delivery timelines
About the manufacturer
Sprecher + Schuh
Recently viewed products
Relevant products
FAQ
What is the price of CS7-31E-24Z?
Out if stock but available for backorder.