CS7-31E-277 Sprecher + Schuh Power Relays
CS7-31E-277 on Advantage Electric Supply
Sprecher + Schuh
Part#:CS7-31E-277
Alt. Part#:22-341-107-15
Product description
Sprecher + Schuh CS7-31E-277 - CS7 Control Relay 4-Pole, 3NO 1NC, 240V 50Hz / 277V 60Hz AC
Product Details
  • Number of Poles
    4 Pole
  • Weight
    363 g
  • Coil Voltage
    240 / 277 VAC
New Factory Sealed
CS7-31E-277 Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-31E-277 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7-31E-277?
Out if stock but available for backorder.