CS7-31E-480 Sprecher + Schuh Power Relays
CS7-31E-480 on Advantage Electric Supply
Sprecher + Schuh
Part#:CS7-31E-480
Alt. Part#:CS7-31E-480
Product description
Sprecher + Schuh CS7-31E-480 - CS7 Control Relay 4-Pole, 3NO 1NC, 440V 50Hz / 480V 60Hz AC
Product Details
  • Number of Poles
    4 Pole
  • Weight
    999 g
  • Coil Voltage
    440V / 480 VAC
New Factory Sealed
CS7-31E-480 Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-31E-480 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7-31E-480?
Out if stock but available for backorder.