CS7-40E-600 Sprecher + Schuh Power Relays
CS7-40E-600 on Advantage Electric Supply
Sprecher + Schuh
Part#:CS7-40E-600
Alt. Part#:22-341-101-36
Product description
Sprecher + Schuh CS7-40E-600 - CS7 Control Relay 4-Pole, 4 NO, 550V 50Hz / 600V 60Hz AC
Product Details
  • Number of Poles
    4 Pole
  • Weight
    363 g
  • Coil Voltage
    550 / 600 VAC
  • Contacts
    4 NO
New Factory Sealed
CS7-40E-600 Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-40E-600 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7-40E-600?
Out if stock but available for backorder.