CS7-44Y-600 Sprecher + Schuh Power Relays
CS7-44Y-600 on Advantage Electric Supply
Sprecher + Schuh
Part#:CS7-44Y-600
Alt. Part#:5300102101
Product description
Sprecher + Schuh CS7-44Y-600 - CS7 Control Relay 8-Pole, 2NO 2NC + 2NO 2NC Aux, 550V 50Hz / 600V 60Hz AC
Product Details
  • Number of Poles
    8 Pole
  • Weight
    999 g
  • Coil Voltage
    550 / 600 VAC
  • Contacts
    2NO 2NC + 2NO 2NC Aux
New Factory Sealed
CS7-44Y-600 Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-44Y-600 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7-44Y-600?
Out if stock but available for backorder.