CS7-62E-120 Sprecher + Schuh Power Relays
CS7-62E-120 on Advantage Electric Supply
Sprecher + Schuh
Part#:CS7-62E-120
Alt. Part#:97PMAM00000000
Product description
Sprecher + Schuh CS7-62E-120 - CS7 Control Relay 8-Pole, 4NO + 2NO 2NC Aux, 110V 50Hz / 120V 60Hz AC
Product Details
  • Number of Poles
    8 Pole
  • Weight
    999 g
  • Coil Voltage
    110 / 120 VAC
  • Contacts
    4NO + 2NO 2NC Aux
New Factory Sealed
CS7-62E-120 Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-62E-120 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7-62E-120?
Out if stock but available for backorder.