CS7-71E-24Z Sprecher + Schuh Power Relays
CS7-71E-24Z on Advantage Electric Supply
Sprecher + Schuh
Part#:CS7-71E-24Z
Alt. Part#:97PNAF00000000
Product description
Sprecher + Schuh CS7-71E-24Z - CS7 Control Relay 8-Pole, 4NO + 3NO 1NC Aux, 24V 50/60Hz AC
Product Details
  • Number of Poles
    8 Pole
  • Weight
    999 g
  • Coil Voltage
    24 VAC
  • Contacts
    4NO + 3NO 1NC Aux
New Factory Sealed
CS7-71E-24Z Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-71E-24Z Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7-71E-24Z?
Out if stock but available for backorder.