CS8-31Z-24Z Sprecher + Schuh Power Relays
CS8-31Z-24Z on Advantage Electric Supply
Sprecher + Schuh
Part#:CS8-31Z-24Z
Alt. Part#:45-125-305-44
Product description
Sprecher + Schuh CS8-31Z-24Z - CS8 Miniature Control Relay 4-Pole, 3NO 1NC, 24V 50/60HZ AC,
Product Details
  • Number of Poles
    4 Pole
  • Weight
    200 g
  • Coil Voltage
    24 VAC
  • Contacts
    3NO 1NC
  • Series
    CS8
Product condition
New Factory Sealed
CS8-31Z-24Z Related Documents
Manufacturer warranty
CS8-31Z-24Z Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS8-31Z-24Z?
Out if stock but available for backorder.