CS8C-22Z-125D Sprecher + Schuh Power Relays
CS8C-22Z-125D on Advantage Electric Supply
Sprecher + Schuh
Part#:CS8C-22Z-125D
Alt. Part#:45-125-655-79
Product description
Sprecher + Schuh CS8C-22Z-125D - CS8 Miniature Control Relay 4-Pole, 2NO 2NC, 125V DC,
Product Details
  • Number of Poles
    4 Pole
  • Weight
    210 g
  • Coil Voltage
    125 VDC
  • Contacts
    2NO 2NC
  • Series
    CS8C
Product condition
New Factory Sealed
CS8C-22Z-125D Related Documents
Manufacturer warranty
CS8C-22Z-125D Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS8C-22Z-125D?
Out if stock but available for backorder.