CS8C-22Z-24DD Sprecher + Schuh Power Relays
CS8C-22Z-24DD on Advantage Electric Supply
Sprecher + Schuh
Part#:CS8C-22Z-24DD
Alt. Part#:45-125-655-14
Product description
Sprecher + Schuh CS8C-22Z-24DD - CS8 Miniature Control Relay 4-Pole, 2NO 2NC, 24V DC w/Diode,
Product Details
  • Number of Poles
    4 Pole
  • Weight
    206 g
  • Coil Voltage
    24 VDC
  • Contacts
    2NO 2NC
  • Series
    CS8C
Product condition
New Factory Sealed
CS8C-22Z-24DD Related Documents
Manufacturer warranty
CS8C-22Z-24DD Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS8C-22Z-24DD?
Out if stock but available for backorder.