CS8C-L22Z-110D Sprecher + Schuh Power Relays
CS8C-L22Z-110D on Advantage Electric Supply
Sprecher + Schuh
Part#:CS8C-L22Z-110D
Alt. Part#:45-125-755-76
Product description
Sprecher + Schuh CS8C-L22Z-110D - CS8 Miniature Control Relay 4-Pole, 2NO 2NC Late Break, 110V DC,
Product Details
  • Number of Poles
    4 Pole
  • Weight
    205 g
  • Coil Voltage
    110 VDC
  • Contacts
    2NO 2NC Late Break
  • Series
    CS8C
Product condition
New Factory Sealed
CS8C-L22Z-110D Related Documents
Manufacturer warranty
CS8C-L22Z-110D Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS8C-L22Z-110D?
Out if stock but available for backorder.