CX7-23-10-120-AH25A-A10-WJ Sprecher + Schuh Combination Motor Starters
CX7-23-10-120-AH25A-A10-WJ on Advantage Electric Supply
Sprecher + Schuh
Part#:CX7-23-10-120-AH25A-A10-WJ
Alt. Part#:CX723120AH25WJ
Product description
Sprecher + Schuh CX7-23-10-120-AH25A-A10-WJ - CX7 Enclosed Combination Controller, 23A, Frame D High Capacity, 18-25 Amps, 23A Magnetic Trip, 110V 50Hz / 120V 60Hz AC, 5 HP 200V / 7.5 HP 230V / 15 HP 460V, Painted Steel Type 4/12, Red/Yel Off-On
  • Coil Voltage
    110/120 VAC
  • HP @ 3 Phase
    5 HP@200V / 7.5 HP@230V / 15 HP @460V
  • Control Type
    Red/Yel Off-On
  • Magnetic Trip
    23 A
New Factory Sealed
CX7-23-10-120-AH25A-A10-WJ Related Documents
Manufacturer warranty
CX7-23-10-120-AH25A-A10-WJ Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CX7-23-10-120-AH25A-A10-WJ?
Out if stock but available for backorder.