ST203M-D13NA ABB Control Industrial Automation Components
ST203M-D13NA on Advantage Electric Supply
ABB Control
Part#:ST203M-D13NA
Manufacturer:ABB Control
Category:Industrial Automation Components
Product Lifecycle:Active
Product description
ST203M-D13NA ABB Control - MCB ST200M 3P+NA D 13A UL1077
Product Details
  • Number of Poles
    3 Pole
  • Current Rating
    13 A
  • Trip Curve
    D
  • SCCR
    10 kA
  • UL Standard
    1077
  • UL CCN
    QVNU2
  • UL File No.
    E76126
  • Terminal Type
    Compression
Product condition
New Factory Sealed
ST203M-D13NA Related Documents
Manufacturer warranty
ST203M-D13NA ABB Control
Your price can be lower.
Log in or Create account to check your discount
Select Qty:
Average response time: 11 minutes
Feel free to chat with us
Compare ST203M-D13NA with other Industrial Automation Components products
Number of Poles
Current Rating
Trip Curve
SCCR
UL Standard
UL CCN
UL File No.
Terminal Type
Selected product
ST203M-D13NA
Backordered
ST203M-D13NA
ABB Control
Number of Poles3 Pole
Current Rating13 A
Trip CurveD
SCCR10 kA
UL Standard1077
UL CCNQVNU2
UL File No.E76126
Terminal TypeCompression
S203U-C30
Backordered
S203U-C30
ABB Control - S203U-C30
Number of Poles1 Pole
Current Rating30 A
Trip CurveC
SCCR10 kA
UL Standard489
UL CCNDIVQ
UL File No.E212323
Terminal TypeScrew
SU201PR-K1
SU201PR-K1
SU201PR-K1 ABB Control - SU201PR-K1 Miniature Circuit Breaker - 1P - K - 1 A
Number of Poles1 Pole
Current Rating1 A
Trip CurveK
SCCR14 kA
UL Standard489
UL CCNDIVQ
Terminal TypeRing Tongue
About the manufacturer
Recently viewed products
FAQ
What is the price of ST203M-D13NA?
Out if stock but available for backorder.