SU201M-K20 ABB Control Miniature Circuit Breakers (MCBs)
SU201M-K20 on Advantage Electric Supply
ABB Control
Part#:SU201M-K20
Product description
SU201M-K20 ABB Control - UL489 MCB 1P K 20A 480/277
Product Details
  • Number of Poles
    1 Pole
  • Current Rating
    20 A
  • Trip Curve
    K
  • Voltage
    240 VAC
  • Voltage
    48 VDC
New Factory Sealed
About the product
SU201M-K20 Miniature Circuit Breaker K-Char., 10kA, 20A, 1P UL489
SU201M-K20 Related Documents
Manufacturer warranty
SU201M-K20 ABB Control
Feel free to chat with us
Compare SU201M-K20 with other Miniature Circuit Breakers (MCBs) products
Selected product
SU201M-K20
Backordered
SU201M-K20
ABB Control
Number of Poles1 Pole
Current Rating20 A
Trip CurveK
Voltage240 VAC
Eaton
277/480 VAC 50/60 Hz, 20 A, 1-Pole, 10/14 kA, 5 to 10 x Rated Current, Ring Tongue Terminal, DIN Rai...
CBI Electric
Circuit Breaker, 1 Pole, 60 Amp, 80 VDC, UL489
FAQ
What is the price of SU201M-K20?
Out if stock but available for backorder.