SU202M-C25 ABB Control Miniature Circuit Breakers (MCBs)
SU202M-C25 on Advantage Electric Supply
ABB Control
Part#:SU202M-C25
Product description
SU202M-C25 ABB Control - UL489 MCB 2P C 25A 480/277
Product Details
  • Number of Poles
    2 Pole
  • Current Rating
    25 A
  • Trip Curve
    C
  • Voltage
    240 VAC
  • SCCR
    10 kA
New Factory Sealed
SU202M-C25 Related Documents
Manufacturer warranty
SU202M-C25 ABB Control
Feel free to chat with us
Compare SU202M-C25 with other Miniature Circuit Breakers (MCBs) products
Trip Curve
Voltage
Selected product
SU202M-C25
Backordered
SU202M-C25
ABB Control
Number of Poles2 Pole
Current Rating25 A
Trip CurveC
Voltage240 VAC
SCCR10 kA
CBI Electric
Circuit Breaker, 1 Pole, 60 Amp, 80 VDC, UL489
CBI Electric
Circuit Breaker, 1 Pole, 20 Amp, 80 VDC, UL489
FAQ
What is the price of SU202M-C25?
Out if stock but available for backorder.