SU202M-Z35 ABB Control Miniature Circuit Breakers (MCBs)
SU202M-Z35 on Advantage Electric Supply
ABB Control
Part#:SU202M-Z35
Product description
SU202M-Z35 ABB Control - UL489 MCB 2P Z 35A 480/277
Product Details
  • Number of Poles
    2 Pole
  • Current Rating
    35 A
  • Trip Curve
    Z
  • Voltage
    240 VAC
  • SCCR
    10 kA
  • Terminal Type
    Compression
Product condition
New Factory Sealed
SU202M-Z35 Related Documents
Manufacturer warranty
SU202M-Z35 ABB Control
Feel free to chat with us
Compare SU202M-Z35 with other Miniature Circuit Breakers (MCBs) products
Trip Curve
Voltage
Selected product
SU202M-Z35
Backordered
SU202M-Z35
ABB Control
Number of Poles2 Pole
Current Rating35 A
Trip CurveZ
Voltage240 VAC
SCCR10 kA
UL File No.E212323
Terminal TypeCompression
CBI Electric
Circuit Breaker, 1 Pole, 60 Amp, 80 VDC, UL489
QY-1-13-DM-U2-20
QY-1-13-DM-U2-20
CBI Electric
Circuit Breaker, 1 Pole, 20 Amp, 80 VDC, UL489
FAQ
What is the price of SU202M-Z35?
Out if stock but available for backorder.