SU202ML-C60 ABB Control Miniature Circuit Breakers (MCBs)
SU202ML-C60 on Advantage Electric Supply
ABB Control
Part#:SU202ML-C60
Product description
SU202ML-C60 ABB Control - MCB SU200ML 2P C 60A UL 489
Product Details
  • Number of Poles
    2 Pole
  • Current Rating
    60 A
  • SCCR
    14 kA
New Factory Sealed
SU202ML-C60 Related Documents
Manufacturer warranty
SU202ML-C60 ABB Control
Feel free to chat with us
Compare SU202ML-C60 with other Miniature Circuit Breakers (MCBs) products
Selected product
SU202ML-C60
Backordered
SU202ML-C60
ABB Control
Number of Poles2 Pole
Current Rating60 A
Trip CurveC
SCCR14 kA
CBI Electric
Circuit Breaker, 1 Pole, 60 Amp, 80 VDC, UL489
CBI Electric
Circuit Breaker, 1 Pole, 20 Amp, 80 VDC, UL489
FAQ
What is the price of SU202ML-C60?
Out if stock but available for backorder.