SU203M-Z63 ABB Control Miniature Circuit Breakers (MCBs)
SU203M-Z63 on Advantage Electric Supply
ABB Control
Part#:SU203M-Z63
Product description
SU203M-Z63 ABB Control - UL489 MCB 3P Z 63A 240
Product Details
  • Number of Poles
    3 Pole
  • Current Rating
    63 A
  • Trip Curve
    Z
  • Voltage
    240 VAC
  • SCCR
    10 kA
New Factory Sealed
SU203M-Z63 Related Documents
Manufacturer warranty
SU203M-Z63 ABB Control
Feel free to chat with us
Compare SU203M-Z63 with other Miniature Circuit Breakers (MCBs) products
Trip Curve
Voltage
Selected product
SU203M-Z63
Backordered
SU203M-Z63
ABB Control
Number of Poles3 Pole
Current Rating63 A
Trip CurveZ
Voltage240 VAC
SCCR10 kA
CBI Electric
Circuit Breaker, 1 Pole, 60 Amp, 80 VDC, UL489
CBI Electric
Circuit Breaker, 1 Pole, 20 Amp, 80 VDC, UL489
FAQ
What is the price of SU203M-Z63?
Out if stock but available for backorder.