SU203ML-C0.5 ABB Control Miniature Circuit Breakers (MCBs)
SU203ML-C0.5 on Advantage Electric Supply
ABB Control
Part#:SU203ML-C0.5
Manufacturer:ABB Control
Category:Miniature Circuit Breakers (MCBs)
Product Lifecycle:Active
Product description
SU203ML-C0.5 ABB Control - MCB SU200ML 3P C 0.5A UL 489
Product Details
  • Number of Poles
    3 Pole
  • Current Rating
    0.5 A
  • Trip Curve
    C
  • SCCR
    14 kA
  • UL Standard
    489
  • UL CCN
    DIVQ
  • UL File No.
    E212323
  • Terminal Type
    Compression
Product condition
New Factory Sealed
SU203ML-C0.5 Related Documents
Manufacturer warranty
SU203ML-C0.5 ABB Control
Your price can be lower.
Log in or Create account to check your discount
Select Qty:
Average response time: 11 minutes
Feel free to chat with us
Compare SU203ML-C0.5 with other Miniature Circuit Breakers (MCBs) products
Number of Poles
Current Rating
Trip Curve
SCCR
UL Standard
UL CCN
UL File No.
Terminal Type
Selected product
SU203ML-C0.5
Backordered
SU203ML-C0.5
ABB Control
Number of Poles3 Pole
Current Rating0.5 A
Trip CurveC
SCCR14 kA
UL Standard489
UL CCNDIVQ
UL File No.E212323
Terminal TypeCompression
QY-1-13-DM-U2-60
Backordered
QY-1-13-DM-U2-60
CBI Electric
Circuit Breaker, 1 Pole, 60 Amp, 80 VDC, UL489
QY-1-13-DM-U2-20
QY-1-13-DM-U2-20
CBI Electric
Circuit Breaker, 1 Pole, 20 Amp, 80 VDC, UL489
About the manufacturer
About the Product Category
Miniature Circuit Breakers (MCBs)
Recently viewed products
Relevant products
FAQ
What is the price of SU203ML-C0.5?
Out if stock but available for backorder.