SU203ML-Z16 ABB Control Miniature Circuit Breakers (MCBs)
SU203ML-Z16 on Advantage Electric Supply
ABB Control
Part#:SU203ML-Z16
Product description
SU203ML-Z16 ABB Control - MCB SU200ML 3P Z 16A UL 489
Product Details
  • Number of Poles
    3 Pole
  • Current Rating
    16 A
  • SCCR
    14 kA
New Factory Sealed
SU203ML-Z16 Related Documents
Manufacturer warranty
SU203ML-Z16 ABB Control
Feel free to chat with us
Compare SU203ML-Z16 with other Miniature Circuit Breakers (MCBs) products
Selected product
SU203ML-Z16
Backordered
SU203ML-Z16
ABB Control
Number of Poles3 Pole
Current Rating16 A
Trip CurveZ
SCCR14 kA
CBI Electric
Circuit Breaker, 1 Pole, 60 Amp, 80 VDC, UL489
CBI Electric
Circuit Breaker, 1 Pole, 20 Amp, 80 VDC, UL489
FAQ
What is the price of SU203ML-Z16?
Out if stock but available for backorder.