SU201ML-C50 ABB Control Miniature Circuit Breakers (MCBs)
SU201ML-C50 on Advantage Electric Supply
ABB Control
Part#:SU201ML-C50
Product description
SU201ML-C50 ABB Control - MCB SU200ML 1P C 50A UL 489
Product Details
  • Number of Poles
    1 Pole
  • Current Rating
    50 A
  • Trip Curve
    C
New Factory Sealed
SU201ML-C50 Related Documents
Manufacturer warranty
SU201ML-C50 ABB Control
Feel free to chat with us
Compare SU201ML-C50 with other Miniature Circuit Breakers (MCBs) products
Selected product
SU201ML-C50
Backordered
SU201ML-C50
ABB Control
Number of Poles1 Pole
Current Rating50 A
Trip CurveC
Eaton
277/480 VAC 50/60 Hz, 20 A, 1-Pole, 10/14 kA, 5 to 10 x Rated Current, Ring Tongue Terminal, DIN Rai...
CBI Electric
Circuit Breaker, 1 Pole, 60 Amp, 80 VDC, UL489
FAQ
What is the price of SU201ML-C50?
Out if stock but available for backorder.