CTD4X12501AXXX Carlo Gavazzi Industrial Automation Components
CTD4X12501AXXX on Advantage Electric Supply
Carlo Gavazzi
Part#:CTD4X12501AXXX
Product description
CTD4X12501AXXX Carlo Gavazzi - CURRENT TRANSFORMER 1250:1A
Product Details
  • Rated primary current
    1250 A
  • Output
    1 A
  • Hole diameter
    51 mm (2.01 in)
  • Max busbar width
    64 mm (2.51 in)
New Factory Sealed
CTD4X12501AXXX Related Documents
Manufacturer warranty
CTD4X12501AXXX Carlo Gavazzi
Your price can be lower.
Log in or Create account to check your discount
Select Qty:
Pricing may or may not include tariff fee
Feel free to chat with us
Compare CTD4X12501AXXX with other Industrial Automation Components products
Selected product
CTD4X12501AXXX
Backordered
CTD4X12501AXXX
Carlo Gavazzi
Rated primary current1250 A
Output1 A
Hole diameter51 mm (2.01 in)
Max busbar width64 mm (2.51 in)
Eaton
E22LTA2N123 Eaton - Eaton E22 pushbutton, E22 Pushbutton, 22.5 mm, Non-Metallic Heavy-Duty, 40 mm, N...
Eaton
E22KB52 Eaton - Eaton E22 Pushbutton , 22.5 mm, Non-metallic Heavy-Duty, Cam 2, NEMA 3, 3R, 4, 4X, 1...
About the manufacturer
Recently viewed products
Relevant products
FAQ
What is the price of CTD4X12501AXXX?
Out if stock but available for backorder.